👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد انجام مطالعات در مورد موزه1392

ارتباط با ما

برچسب ها: تحقیق در مورد انجام مطالعات در مورد موزه1392 ,انجام مطالعات در مورد موزه1392,دانلود تحقیق در مورد انجام مطالعات در مورد موزه1392 ,انجام,مطالعات,در,مورد,موزه1392,تحقیق,مورد,انجام,مطالعات,مورد,موزه1392

... دانلود ...

تحقیق در مورد انجام مطالعات در مورد موزه1392

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..doc) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 73 صفحه

 قسمتی از متن word (..doc) : 

1

‏مقدمه :

‏هر سرزمینی بی شک ،تاریخ و پیشینه ای دارد که فرهنگ و تمدن مردم آن سرزمین را شکل داده است و مردمان هر سرزمین همواره به گذشته و گذشتگان خود افتخار کرده اند و آنرا مایه سر بلندی و پشتوانه ای برای آینده خود به شمار آورده و می آورند .

‏سرزمین ما ، ایران نیز که از قدمتی چند هزار ساله و پر افتخار برخوردار است دارای فرهنگ ، تمدن ، هنر و پیشینه ای غنی و شایان است . در خور توجه اینکه کشور های اندکی در جهان از چنین موقعیت،اعتبار و امکانی برخوردار دارند،باشد که این ارزش و این نعمت را غنیمت شمریم و بیش از پیش فدرش را بدانیم .

‏سرزمین های گوناگون برای شناختن و شناساندن فرهنگ و تمدن سرزمین خویش و حتی تداوم و پربارتر کردن آن به راهکار ها و فعالیت های متنوعی روی آورده اند .در این میان، احداث موزه ها در کشور ها مختلف از جایگاه خاصی بر خوردار است ،جرا که از طریق موزه می توان دست کم گو شه ای از فرهنگ و هنر و تمدن هد سر زمینی را به مردم آن سرزمین و دیگر سرزمین ها شناساند.

‏حال بر ملست که در شناختن،شناساندن،ارج نهادن وبر پار کردن فرهنگ و تمدن خود تلاش کنیم و حاصل زحمات پدران خویش را به آیندگان بنمایانیم تا پشتوانه فرداهایشان باشد. حتی فرهنگ و تمدن ایرانی به جهان و جهانیان عرضه شود و به سهم خود آینده بشریت را با افتخار و تکامل بیشتر رقم زند و این ادعا به گزاف نیست.

‏زمانی که میدانیم بشر امروز با تمام توانییها و نو آوریهاش برای احداث ساختمان های در کره ماه به دستان توانای یک معمار ایرانی چشم دوخته است و این معمار و طراح ایرانی این موفقیت را حاصل سالها مطالعه و بررسی در معماری سنتی ایرانی می داند و حاصل الهام گیری از خانه های روستایی و شهری حاشیه کویر ایران،شهر هایی چون یزد و کاشان،با بادگیر های زیبا و سقف های گنبدی شان و دیگر شاهکار هایی که هر چه زمان می گذرد بیشتر شناخته می شوند و در کار های نو و جدید الگو قرار می گیرند .

‏موزه

‏موزه‏:‏ ‏ (به ‏فرانسوی‏: musée‏)‏‏‏، ‏موزیم‏ (به ‏انگلیسی‏: museum‏)‏‏‏ یا ‏آثارخانه‏ به مکان خاصی که در آن مجموعه‏‌‏ای از آثار ‏باستانی‏ و ‏صنعتی‏ و اشیاء با ارزش را به معرض نمایش می‏‌‏گذارند، گفته می‏‌‏شود.‏شورای بین‏‌‏المللی موزه‏ که زیر نظر ‏یونسکو‏ فعالیت می‏‌‏کند در بند سه و چهار اساسنامه خود موزه را اینگونه تعریف کرده‏‌‏است:‏«‏موزه مؤسسه‏‌‏ای‏‌‏ست دائمی و بدون هدف مادی که درهای آن به روی همگان باز است و در خدمت جامعه و پیشرفت آن فعالیت می‏‌‏کند. هدف موزه‏‌‏ها، تحقیق در آثار و شواهد به‏‌‏جای‏‌‏مانده انسان و محیط زیست او، گردآوری آثار، حفظ و بهره‏‌‏وری معنوی و ایجاد ارتباط بین این آثار، به ویژه به نمایش گذاردن آنها به منظور بررسی و بهره معنوی است.‏»

2

‏موزه لوور

‏تاریخ‏ ‏ : ‏نخستین موزه‏‌‏ها با مجموعه‏‌‏های خصوصی افراد توانمند، خانواده‏‌‏ها و موسسات هنری آغاز شد که شامل اشیا طبیعی و نایاب می‏‌‏شد.در ایران ساخت اولین موزه به ناصرالدین شاه قاجار و پس از بازگشت وی از سفر اروپا نسبت داده می شود.

‏گونه‏‌‏ها‏:

‏گونه‏‌‏های زیادی از موزه وجود دارد از مجموعه‏‌‏های بزرگ در شهرهای بزرگ که انواع مجموعه‏‌‏ها را پوشش می‏‌‏دهد تا موزه‏‌‏های کوچک که یک یا چند دسته خاص را شامل می‏‌‏شود. این دسته‏‌‏ها شامل ‏هنرهای زیبا‏، ‏هنر کاربردی‏، ‏صنایع دستی‏، ‏باستان‏‌‏شناسی‏، ‏مردم‏‌‏شناسی‏، ‏قوم‏‌‏شناسی‏، ‏تاریخ‏، ‏تاریخ فرهنگی‏، ‏تاریخ نظامی‏، ‏علم‏، ‏فناوری‏، ‏موزه کودکان‏، ‏نقشه‏، ‏تاریخ طبیعی‏، ‏سکه‏‌‏شناسی‏، ‏گیاه‏‌‏شناسی‏ و ‏تمبرشناسی‏،کاخ موزه ها می‏‌‏باشد.

‏نام‏‌‏شناسی‏:

‏کلمه‏ٔ‏ موزه را از واژه ‏یونانی‏ گرفته‏‌‏اند که نام تپه‏‌‏ای بوده است در ‏آتن‏ که در آن عبادتگاهی برای ‏موز‏ها که نه الهه هنر و صنعت بوده‏‌‏اند، ساخته شده بود

‏موزه تلفظ ‏فرانسوی‏ این واژه و موزیم تلفظ ‏انگلیسی‏ آن است. از حدود سال ۱۲۹۰ هجری قمری این کلمه با تلفظ فرانسوی آن در ‏ایران‏ رایج شد. در ‏افغانستان‏ شکل انگلیسی واژه رایج است.

3

‏موزه‏‌‏های معروف‏:

‏از معروف‏‌‏ترین موزه‏‌‏های جهان می‏‌‏توان به ‏موزه لوور‏ پاریس، ‏موزه ارمیتاژ‏ سن‏‌‏پترزبورگ، ‏بریتیش موزیوم‏ در لندن اشاره کرد.در میان مهمترین موزه‏‌‏هایی که در ‏ایران‏ وجود دارد، می‏‌‏توان ‏موزه ایران باستان‏، ‏موزه آذربایجان‏، ‏موزه رضا عباسی‏، ‏موزه آبگینه‏، ‏موزه فرش‏،موسسه فرهنگی موزه های بنیاد شامل(موزه زمان،موزه پول،موزه کاخ رامسر،موزه خودروهای تاریخی ایران)،‏موزه هنرهای معاصر‏ ( که به کوشش ‏فرح پهلوی‏ تأسیس شد) و ‏کاخ موزه نیاوران‏ و ‏موزه اداری سفیر‏ را نام برد.

پاورپوینت در مورد مديريت دانش درکنترل پروژه دانلود پاورپوینت زیستگاه های ایران پیشینه تحقیق شفافیت سود پاورپوینت کارگاه آموزشی پیشگیری از سوء مصرف مواد پاورپوینت کمیته اجرایی بزرگداشت هفته ترویج تغذیه با شیر مادر