👈 فروشگاه فایل 👉

روش تحقيق وجود يا عدم وجود رابطه بين سبك زندگي و آرامش رواني

ارتباط با ما

برچسب ها: روش تحقيق وجود يا عدم وجود رابطه بين سبك زندگي و آرامش رواني ,روش تحقيق وجود يا عدم وجود رابطه بين سبك زندگي و آرامش رواني ,دانلود روش تحقيق وجود يا عدم وجود رابطه بين سبك زندگي و آرامش رواني ,روش,تحقيق,وجود,يا,عدم,وجود,رابطه,بين,سبك,زندگي,و,آرامش,,,

... دانلود ...

روش تحقيق وجود يا عدم وجود رابطه بين سبك زندگي و آرامش رواني

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 42 صفحه

 قسمتی از متن word (..docx) : 

‏1

‏چكيده

‏جامعه آماري اين پژوهش ، دانشجويان زن دانشكده حقوق و فني مهندسي واحد مشهد كه در سال تحصيلي 84-82 اشتغال به تحصيل داشته ، مي‌باشند . كه از بين جامعه آمار‏ي نمونه اي به تعداد 100 نفر به ‏ر‏وش‏ نمونه گيري خوشه اي چند مرحله اي انتخاب شد

‏به منظور تجزيه و تحليل داده ها ، از نرم افزاي SPSS‏ استفاده و نتايج ذيل حاصل گرديد :

‏مقدمه

‏بنابراين هرگزينشي از سبك زندگي ، پيش از هر چيز مؤيد نوع انديشه اي است كه ذهن را در تسلط و انقياد خود در آورده و آن را به سوي رفتار وعادت مشخص سوق مي‌دهد ‏و ا‏زهمين منظر است كه تحليل سبك زندگي ها ، به روانشناسي شخصيت ها و كالبد شكافي تفكرات بنيادين افراد مربوط مي‌شود . اما به نظر پرسش اساسي اين است كه اين گزينش ها بر‏ چه معياري صورت مي گيرد و اصولاٌ ‏‌بستر انتخاب سبك زندگي چگونه پديد مي آيد و آيا افراد تحت اراده انديشه و ضمير خود آگاه خود به اين انتخاب تن مي‌دهند يا متهور اراده اي برتر و بزرگترند ؟!

‏2

‏آيا آرام‏ش في ذاته هدف غايي و نهايي يك سبك زندگي است كه افراد آن را برگزيده اند ؟ چگونه مي توان انديشه ها را براي نيل به آرامش رواني تغيير داده ، اصلاح نموده و با شاخص هاي مطلوب تطبيق داد؟! آيا شاخص هاي تعريف شده براي طبقات مختلف ، داراي مشروعيت و پذيرش هست و چنانچه پاسخ مثبت است ، چگونه مي توان از اين مشروعيت بهره برد و با چه ابزارهايي مي توان سبكها را به سمت سبك مطلوب هدايت كرد ؟ !

‏علامات استفهامي و تجزيه و تحليلي روانشناسانه براي رسيدن به تصويري روشن تر از افق نگه افرادي كه آينده را در آرامش مي جويند ، اما هنوز تعريف روشن و واضحي از آرامش ندارند و يا به آنچه خشنودند و همان را هدف نهايي خود مي پندارند .

‏بيان مسأله

‏مسأله اساسي در جامعه ما اينست كه آشفتگي زندگي مدرن ، آرامش را دست نيافتني جلوه مي‌دهد .

‏بسياري از مردم عصر ما احساس مي‌كنند كه ناراحتي ها و فشار زندگي بي‏ش از حد شده است و با توجه به اف‏ز‏ا‏يش روز افزون عوامل استرس زا و شدت گرفتن تنشهاي حاصله و عارضه هاي

‏3

‏روان ‏–‏ تني مانند كوليت ، آسم ،‌سردردهاي عصبي ، لكنت زبان ،‏ ‏‌فشار خون و آمار افزايش مصرف قرصهاي آرام بخش گواهي بر اين مدعاست كه پرداختن به موضوع آرامش و آموزش فنون ريلاكس ضروري مي‌باشد .

‏اهميت و ضرورت تحقيق

‏پژوهش حاضر از اين جعت حائز اهميت است كه با توجه به افزايش تنش و عوامل استرس زا و آگاهي از اصول و فنون ريلاكس تراپي ، مانند يوگا ، مديتيشن ، موسيقي درماني ، رنگ درماني و حتي خنده درماني و رايحه درماني ضروري مي نمايد چرا كه طي تحقيقات و آمار جهاني و نتايج حاصله ، قويترين و موثر ترين روش درماني عارضه هاي روان ‏–‏ تني ، ريلاكس يا آرامش معرفي شده است .

‏همچنين ريلاكس با تقويت قواي روحي و رواني به فرد در جهت رسيدن به اهداف عالي زندگي كه همان كمال و دستيابي به زندگي مط‏لو‏ب مي‌باشد كمك مي‌كند .

‏به همين دلايل ضرورت آگاهي از سبك زندگي و تاثير آن بر حل مسائل و‏ مشكلات مربوط به زندگي و نهايتاٌ‏ دستيابي به آرامش عميق احساس مي‌شود .

‏اهداف پژوهش

دانلود پاورپوینت نرم افزارهای مدیریت پروژه دانلود پاورپوینت آشنایی با عصب فمورال دانلود پاورپوینت کاربردهای پردازش تصویر پاورپوینت در مورد پاورپوینت تحلیل فضای شهری خیابان پاورپوینت مديريت و اندازه گيري عملكرد